Dlaczego bawełniany kocyk będzie najlepszy dla niemowlaka?

Kompletowaniu wyprawki dla maluszka towarzyszy zwykle ogrom radości i ekscytacji, ale też niepewność, zwłaszcza w przypadku pierwszego dziecka. Jak wybrać produkty najlepsze dla noworodka? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Gdzie szukać dobrej jakości towarów? Jednym z tych elementów wyprawki, które będą miały duży wpływ na komfort maluszka już od pierwszych dni życia, są wszelkiego rodzaju nakrycia. Jak wybrać odpowiedni kocyk i dlaczego bawełna to dobre rozwiązanie?

Jakie kryteria musi spełniać kocyk niemowlęcy?

Noworodek nie tylko sprawia wrażenie kruchego i delikatnego, ale też w rzeczywistości jest znacznie bardziej wrażliwy niż dorośli. Mocniej odczuwa wszelkiego rodzaju bodźce, w tym temperaturę. Szczególnie w pierwszych dniach, tuż po opuszczeniu brzuszka mamy, może marznąć – dlatego zaleca się ubieranie niemowlęcia cieplej niż siebie i dbanie o to, by w razie potrzeby zapewnić mu okrycie.

Dobrej jakości kocyk niemowlęcy osłoni przed chłodem, ale też zapewni poczucie bezpieczeństwa. Powinien być miękki, przyjemny w dotyku, nie może podrażniać ani uczulać. Nie powinien też być zbyt ciężki czy wykonany z nieprzepuszczającej powietrza tkaniny.

Najlepszy wybór: kocyk bawełniany dla niemowlaka

Wśród materiałów, które sprawdzą się najlepiej w przypadku noworodków, nie bez powodu króluje bawełna. To tkanina, która łączy wysoką wytrzymałość i odporność na częste pranie, z niezwykłą miękkością. Jest przyjazna wrażliwej skórze dziecka, nie drażni jej, nie uczula.

Kocyk bawełniany dla niemowlaka nadaje się i na ciepłą, i na chłodną część roku. Zapewnia ciepło, ale nie blokuje opływu powietrza, więc nie powoduje przegrzewania się czy pocenia. Bawełna to naturalne, oddychające, antyalergiczne włókno, które świetnie sprawdza się w przypadku małych dzieci.

Na co zwracać uwagę, wybierając bawełniane kocyki?

Jeśli kocyk bawełniany dla niemowlaka (https://mrbobas.pl/kocyki-bawelniane) ma dobrze spełniać swoją funkcję, powinien być jak najwyższej jakości. Najlepsze są koce w stu procentach bawełniane, bez sztucznej domieszki. Warto stawiać na wysokogatunkową, najlepiej ekologiczną bawełnę – ta na pewno będzie bezpieczna dla skóry maluszka, nie będzie zawierała np. niebezpiecznych barwników.

Inne ważne kryteria to staranność wykończenia czy faktura kocyka. Najlepiej upewnić się, że jest lekki, miękki, że w kontakcie ze skórą sprawia wrażenie przyjemnego i delikatnego. Plusem będzie na pewno także miły w odbiorze kolor czy ciekawy wzór, który zaciekawi dorastającego malucha i pobudzi jego ciekawość i chęć odkrywania świata.