Co warto wiedzieć o namiotach tipi

Namioty tipi zostały uznane za „must heve” w pokojach dziecięcych. Wielu rodziców nawet zanim pojawia się maluch na świecie, już je kupuje, by dekorował słodki i elegancki pokój przyszłego bobasa. Co warto więc wiedzieć o namiotach tipi i na jakie modele najlepiej zwracać uwagę? Na te oraz na wiele więcej innych pytań – odpowiedzi poniżej.

Namioty tipi – co to takiego?

Namioty tipi pojawiły się w sklepach z akcesoriami dziecięcymi kilka lat temu. Od razu zrobiły wielką furorę, gdyż idealnie zastępują tworzone przez dzieci w domu bazy z poduszek, narzut i firan. Dzięki nim jednak dziecko zyskuje elegancki, stylowy kącik, w którym może się bawić, spędzać czas z przyjaciółmi, jeść przekąski a nawet spać. To również niezwykle efektowna dekoracja pokoju dziecięcego, która wskazuje, iż jest to miejsce stworzone do kreatywnych, inspirujących zabaw.

Wyjątkowy namiot

Wbrew pozorom nie jest to zwykły, prosty namiot. Producenci tego asortymentu bardzo postarali się, by namioty tipi były solidne wykonane z mocnych, stabilnych materiałów oraz z przyjemnych w dotyku tkanin. Materiałowe ścianki, solidna konstrukcja (najczęściej drewniana lub metalowa), przyjemne wnętrze sprawia, że jest na tyle wytrzymały i niezawodny, że pomieści w sobie nawet kilku energicznych maluchów i ich zabawki. Dzieci uwielbiają w nim się bawić i spędzać czas. Wielu rodziców nawet tworzy w namiotach miejsca do spania dla dzieci.

Świetna zabawa z rodzicami

Namioty tipi (https://mrbobas.pl/namioty-tipi) mogą służyć także wspólnej zabawie malucha z rodzicami. Mimo, iż jest to przestrzeń dziecka, to jednak często pociechy zapraszają swoje mamy i tatusiów do wspólnej zabawy. Wiele z nich tworzy w namiotach własne domki, sklepy, restauracje itp. Można dostrzec jaką dziecko ma wyobraźnie i jak potrafi samodzielnie stworzyć wyjątkową przestrzeń bez żadnych dodatkowych gadżetów.

Jaki namioty można znaleźć w sklepach?

Osoby zainteresowane takim namiotem, najczęściej udają się do znanych sklepów z akcesoriami dziecięcymi, gdzie można znaleźć standardowe namioty tipi w rozmiarze 120×120 cm. Są one lekkie, elastyczne, jednak bardzo stabilne. Bez problemu można je wystawić w ciepłe dni na taras lub do ogrodu. Ich koszt waha się od około 200 zł do 500 zł (w zależności od firmy, modelu, sposobu wykonania, elementów ozdobnych itp.). Warto jednak podkreślić, iż jest to jedna z nielicznych zabawek, która rośnie wraz z dzieckiem. W namiotach bawią się zarówno roczne dzieci, jak i te starsze. Wiele nawet uczniów później chętnie w nich przebywa czytając książki lub wymyślając swoje kreatywne zabawy.