Wybór body dla niemowlaka

W ostatnim czasie sporym zainteresowaniem wśród rodziców cieszy się body niemowlęce basic. Można śmiało powiedzieć, że body to jedno z najwygodniejszych ubranek dla niemowlaka. Bardzo proste jest jego zakładanie, a rodzice nie muszą się martwić, że materiał się podwinie.

Zakup body

W tym artykule podpowiemy, jak wybrać komfortowe body dla noworodka. Na wstępie trzeba zaznaczyć, że body to ubranko, które posiada masę zalet. Bardzo praktyczne są zarówno body dla dziewczynki, jak i body dla chłopca. Malutkie dzieci ciężko się ubiera, ponieważ zdarza się im kurczyć ramionka. Body można z łatwością założyć niemowlęciu, ponieważ ma specjalną klapkę albo jest zakładane na kopertę.

Zalety body

Body dla niemowlaka nie zsuwa się w przeciwieństwie do koszulki, a materiał nie ma prawa się rolować. To sprawia, że dziecku jest zawsze wygodnie i nie ma odkrytych plecków. Warto podkreślić, że body dla niemowlaka pozwala go szybko przewinąć. Dzieci z reguły źle reagują na konieczność leżenia na plecach, więc jest to duże ułatwienie dla rodziców. Wybór ubranek body jest bardzo duży, więc każdy może znaleźć odpowiedni model dla swojego malucha. Dodatkowo trzeba wspomnieć, że body jest bardzo tanie, ponieważ można je kupić już za kilka złotych. Przy wyborze body dla niemowlaka należy zwrócić koniecznie uwagę na skład materiału. Najlepiej, jeśli wyprodukowane jest z materiałów naturalnych, takich jak bambus lub bawełna.

Rodzaj materiału

Bawełna organiczna jest oczywiście najbezpieczniejsza, ponieważ pochodzi z plantacji, gdzie nie były stosowane nawozy sztuczne i chemiczne środki ochrony roślin. Ważną rolę odgrywa również rodzaj zapięcia. Najbardziej wygodne są body z napami, ale napy muszą być dobrej jakości, a do tego idealnie dopasowane. Przyczyną dużego dyskomfortu dziecka może być zbyt małe body. Z kolei zbyt duże będzie się rolować oraz zsuwać. Warto wcześniej dokładnie zmierzyć malucha i wybrać odpowiedni rozmiar. Model z długim rękawem sprawdzi się świetnie w sezonie jesienno-zimowym. Z body lepiej zrezygnować w upalne letnie dni, ponieważ cienka koszulka i pieluszka powinny całkowicie wystarczyć.