Jakie piżamy dla niemowląt sprawdzą się najlepiej?

Odpowiedni wybór ubranek do spania jest kluczowy dla zdrowego snu dziecka. O tym, jak istotną rolę w prawidłowym rozwoju malucha odgrywa sen nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Wbrew pozorom odpowiednia garderoba do spania dla niemowlaka ma bardzo istotne znaczenie. Wygoda, odpowiednie naturalne materiały i nieuciskający krój pozwolą poczuć dziecku komfort, który jest niezbędny dla małego człowieka podczas snu.

O czym pamiętać kupując piżamy niemowlęce?

Kupując piżamę dla małego dziecka musimy mieć na względzie przede wszystkim jego wygodę. Piżama musi zatem być dość luźna, nie może uciskać w żadnym miejscu i powinna być wykonana z oddychającego materiału np. bawełny. Niezależnie od kroju, piżama niemowlęca powinna zapewniać dziecku możliwość swobodnego poruszania się i nie może powodować otarć. Odpadają więc piżamy z grubymi szwami w newralgicznych miejscach.

Piżamy dla niemowląt – na jaki materiał postawić?

Skóra małych dzieci jest bardzo delikatna, dlatego też piżamy dla niemowląt i wszystkie inne ubranka powinny być wykonany z naturalnych, miłych w dotyku i przepuszczających powietrze materiałów. Prym w tym względzie wiedzie bawełna, która jest nie tylko trwała, przyjazna dla skóry dziecka, ale i łatwa w utrzymaniu. Jeśli chodzi o ten materiał, to coraz większą popularnością w ostatnich miesiącach cieszą się piżamy niemowlęce My Basic, które oprócz zapewniania odpowiedniego poziomu komfortu cechują się również fantastycznymi, trwałymi kolorami. Latem świetnie sprawdzą się piżamy niemowlęce z krótkim rękawem wykonane z delikatnego i przewiewnego muślinu.

Jaki fason piżamy dla niemowlaka?

Dla najmłodszych jednym z wygodniejszych modelów będzie piżama typu pajacyk. Krój taki zapewnia pełną swobodę ruchów i łatwo się zakłada. Najlepiej wybierać modele z zatrzaskami dodatkowo obszytymi od wewnątrz. Piżamy zapinane na zamek również powinny mieć dodatkową warstwę materiału, by zamek nie stykał się bezpośrednio z ciałem malucha. Niemowlaki, które nie korzystają już z pieluszki lepiej ubrać w piżamkę dwuczęściową złożoną z luźnych spodni i wygodnej góry. Gumka w spodniach powinna zapewnić trzymanie ale być na tyle luźna, by nie powodować ucisku. Piżamy niemowlęce niezależnie od wybranego kroju muszą mieć dopracowane detale oraz płaskie nieprzeszkadzające szwy.