Wyjątkowy miś dla noworodka

Zakup misia dla noworodka może stanowić nie lada wyzwanie dla młodych rodziców. Na rynku znajdziemy sporo ciekawych rozwiązań, jakie spełnią nasze oczekiwania. W tym wypadku na uznanie zasługuje miś szumiś, którego uwielbiają maluchy już od pierwszych dni życia. Gdzie znajdziemy takiego misia? O czym warto pamiętać? Jakie zalety ma miś szumiś? Jak dokonać wyboru? Czym wyróżnia się taka maskotka?

Miś dla niemowlaka

Szumiące misie korzystają z białego szumu, jaki stawia na jednostajny dźwięk. Okazuje się, że takie rozwiązanie kojarzy się maluchowi ze środowiskiem, z jakim miał do czynienia w brzuchu mamy. Dla noworodka cisza jest raczej czymś obcym i nienaturalnym. W brzuchu cały czas odbierał on różnorodne dźwięki. Z tego powodu producenci zabawek dla dzieci oferują nowoczesne misie szumisie, jakie są doskonałym wyborem dla niemowlaka. Z pozoru zwykła przytulanka posiada sprytny mechanizm, który emituje różnorodne szumy. Szumisie już od dłuższego czasu cieszą się ogromnym uznaniem na rynku. Miś dla noworodka ma za zadanie dawać mu ciepło i wprowadzać komfortowe otoczenie. Nie dziwi zatem fakt, że misie tego typu stały się niezbędnym gadżetem w wyprawce dla dziecka. Towarzyszą one maluchowi już od pierwszych dni życia. Ponadto, mogą znacząco przyczynić się do zmniejszenia ryzyka śmierci łóżeczkowej, gdyż  dzięki temu mózg malucha aktywnie pracuje, odbierając dźwięki z przytulanki.

Miś dla noworodka – jak dokonać wyboru?

Proces zakupu misia szumisia bywa skomplikowany dla młodych rodziców. Podczas doboru nie zapominajmy o estetyce i funkcjonalności zabawki. Na rynku znajdziemy sporo ciekawych produktów, jakie dopasujemy do potrzeb dziecka. Przykładowo na uznanie zasługują misie z czujnikiem snu i z różnymi dźwiękami (bicie serca, szum fal, wody płodowe). Co ciekawe, producenci oferują także maskotki, jakimi będziemy sterować z użyciem smartfona. Są one wzbogacone o funkcje czuwania, cały czas monitorując sen pociechy. Jeśli dziecko zacznie się ruszać i wybudzać, szumiś rozpocznie wydobywanie dźwięków. Nieocenione są także inne zabawki, jakie przydadzą się podczas rozwoju dziecka. Niekiedy szumisie mają swoje imiona i ubranka, co zachęca malucha do nawiązania kontaktu z przytulanką. Niezwykle ważne są atestowane materiały, które będą przyjazne dla delikatnej skóry dziecka. Jako rodzice musimy zadbać o dobrą jakość pluszaka, jaki ma za zadanie towarzyszyć dziecku w pierwszych miesiącach życia. To świetny pomysł na prezent dla dziecka, które narodziło się w naszej rodzinie. Misie szumisie ukoją dziecko do snu.

Gdzie dokonać zakupu?

Przed zakupem zastanawiamy się, gdzie znajdziemy misie szumisie. Miś dla noworodka to produkt, jaki z powodzeniem zakupimy w internetowym sklepie. Producenci cały czas poszerzają asortyment, co daje wygodę klientom. Dzięki temu każdy rodzic znajdzie takiego misia dla niemowlaka, jaki spełni jego potrzeby. Zabawka wydaje różnorodne dźwięki i jest bardzo łatwa w obsłudze. Warto ją zastosować w każdym domu, w którym mieszka noworodek.