Pajac niemowlęcy – jak wybrać i kiedy używać?

Skompletowanie wyprawi dla niemowlaka to nie lada zadanie dla niejednego rodzica. W szczególności dużo trudności często sprawia dobór odpowiednich ubranek. To, co jednak można zauważyć, to fakt, że sporą popularnością cieszą się pajace niemowlęce. Warto zatem wiedzieć, czy takie ubranka się charakteryzują, kiedy używać oraz czym się kierować przy zakupie.

Co to jest pajacyk niemowlęcy?

Pajacyk niemowlęcy to jednoczęściowe ubranko dziecięce. Swoim wyglądem przypomina kombinezon, który zakrywa całe ciało dziecka. Na rynku dostępne są dwa modele pajacyków. Mowa tu o pajacyku:

  • z zabudowanymi stópkami
  • oraz pajacyku z odkrytymi stópkami.

Wybór konkretnego modelu uzależniony jest od wieku pociechy. W przypadku noworodków postawić należy na pajacyk z zakrytymi stópkami. W przypadku starszych dzieci z powodzeniem wybrać można pajacyk z odkrytymi stópkami. Pajace niemowlęce mogą mieć również różne formy zapięcia. Najczęściej jest to jednak zamek błyskawiczny.

Kiedy ubrać dziecko w pajacyk niemowlęcy?

Pajac niemowlęcy to praktyczne rozwiązanie. Jest to bowiem ubranko kompletne. Nie ma przy nim konieczności dodatkowego ubierania malucha w body, bluzeczkę czy spodnie. Jest to szczególnie wygodne przy układaniu dziecka do snu. Maluch w trakcie snu może się swobodnie obracać bez ryzyka podwijania się innych elementów ubioru. Pajacyk świetnie sprawdzi się także podczas leżakowania.

Jaki pajacyk niemowlęcy wybrać?

Jak można się domyślić, na rynku dostępne są różne pajace niemowlęce. Wybrany model powinien być przede wszystkim dla dziecka bezpieczny. Dlatego pajac z zamkiem posiadać powinien zabezpieczenie w postaci wewnętrznej bawełnianej zakładki. Poza tym pajacyk wykonany powinien być z bezniklowego materiału, który mógłby być niebezpieczny dla dziecka.